RESULTS

 

Men’s Race

POSITION BIB Name Class Last name First name Group ChipTime
1 60 Nathan bonnet Elite Bonnet Nathan 男子 00:03:05.39
2 16 吉田 雅芳 Elite Yoshida Masayoshi 男子 00:03:17.85
3 3 pieter kalb Elite kalb pieter 男子 00:03:26.69
4 19 岡村 翔太郎 Elite Okamura Shotaro 男子 00:03:34.27
5 1 Khalfan Juma Elite Juma Khalfan 男子 00:03:38.59
6 4 谷藤 進一 Elite Tanifuji Shinichi 男子 00:03:39.71
7 9 木村 暁 Elite Kimura Satoshi 男子 00:03:45.91
8 7 Manon bonnet Elite bonnet Manon 男子 00:03:46.61
9 2 Bernard Kim Elite Kim Bernard 男子 00:03:47.74
10 15 東山 稔 Elite Higashiyama Minoru 男子 00:03:47.84
11 10 西村 英司 Elite Nishimura Eiji 男子 00:03:49.77
12 203 アオヤマ タツロウ Regular Aoyama Tatsuro 男子 00:03:55.53
13 22 中嶋 龍太 Elite Nakajima Ryota 男子 00:03:56.49
14 83 Luis Costigan Regular Costigan Luis 男子 00:03:58.20
15 110 隈崎 哲也 First Kumasaki Tetsuya 男子 00:04:01.25
16 117 片桐 大 First Katagiri Hiroshi 男子 00:04:01.84
17 5 井上 光 Elite Inoue Hikaru 男子 00:04:02.82
18 6 亀山 英昭 Elite Kameyama Hideaki 男子 00:04:08.47
19 14 林 浩司 Elite Hayashi Koji 男子 00:04:11.57
20 61 Ashley Davies Regular Davies Ashley 男子 00:04:11.86

 

Women’s Race

POSITION BIB Name Class Last name First name Group ChipTime
1 51 小田 有希子 Elite Oda Akiko 女子 00:04:24.40
2 56 Roda Mariano Ramos Elite Ramos RodaMariano 女子 00:04:37.98
3 357 Azusa Katsuno Family Katsuno Azusa 女子 00:04:41.58
4 390 Leah Fahy Family Fahy Leah 女子 00:04:48.96
5 383 Ute Bierer Family Bierer Ute 女子 00:04:51.58
6 53 林 佳子 Elite Hayashi Yoshiko 女子 00:05:12.61
7 57 Mika Tokairin Elite Tokairin Mika 女子 00:05:22.95
8 177 林菜音 First Hayashi Nao 女子 00:05:24.12
9 58 Huong Huynh Elite Huynh Huong 女子 00:05:24.95
10 165 Morgan Bennetts First Bennetts Morgan 女子 00:05:26.54
11 164 Amelia Hanscombe First Hanscombe Amelia 女子 00:05:30.67
12 151 Mayumi Kobayashi First Kobayashi Mayumi 女子 00:05:35.33
13 178 Bek Markey-Towler First Markey-Towler Bek 女子 00:05:36.15
14 156 山下 紀久子 First Yamashita Kikuko 女子 00:05:37.63
15 153 小林 八重子 First Kobayashi Yaeko 女子 00:05:41.21
16 351 Elena Dimarak Family Dimarak Elena 女子 00:05:41.25
17 155 Jan Reilly First Reily Jan 女子 00:05:41.27
18 161 Sheila Wegner First Wegner Sheila 女子 00:05:41.76
19 54 上田 真矢 Elite Kanda Maya 女子 00:05:42.40
20 174 Nora petersen First petersen Nora 女子 00:05:52.40

 

Junior Race

POSITION BIB Name  Class Last name First name Group ChipTime
1 378 熊谷沙羅 Family Kumagai Sara 子供 00:04:59.20
2 384 Timo Bierer Family Bierer Timo 子供 00:04:59.27
3 388 Genevieve Walters Family Walters Genevieve 子供 00:05:21.74
4 325 林 大輝 Family Hayashi Daiki 子供 00:05:26.83
5 326 川口 昇大 Family Kawaguchi Shota 子供 00:05:53.09
6 329 松崎 凌空 Family Matsuzaki Riku 子供 00:06:10.95
7 380 Camille St-Pierre Family St-Pierre Camille 子供 00:06:43.33
8 395 Oscar Bracante Family Brancante Oscar 子供 00:06:50.42
9 82 Cecile Bluttme Family Bluttme Cecile 子供 00:06:54.72
10 333 Eugenie St-Pierre Family St-Pierre Eugenie 子供 00:07:03.60

 

Corporate Cup Race

1 Herbert Smith Freehills Team 1 16:19:00
2 Broadsoft 19:56:30
3 BME Lawyers Tokyo Network 20:36:09
4 Herbert Smith Freehills Team 2 20:42:40
5 Savvy 23:03:30
6 Edelman Team B 23:56:59
7 Apex Ascenders 24:33:00
8 DLA Piper Team A 25:54:10
9 Apex Climbers 27:09:00
10 DLA Piper Team B 27:34:00
11 Edelman Team A 27:54:08